Grup Profili

profilbanner
Körfez Grup; 1982 yılında, Muğla’nın Fethiye ilçesinde kurulmuştur. Bugün Fethiye Merkez Ofis, Ankara ve İstanbul Ofis ile yurtiçi ve yurtdışı projelerde hizmet veren Körfez Grup, DIN EN ISO 9001:2000, ISO14001:2004, OHSAS 18001:2007, Kalite Yönetim Sistemleri’ne sahiptir. Bünyesinde;
• Körfez Haritacılık ve Planlama Ltd.,
• Körfez Dizayn Yapı Ltd.,
• Baymap Havacılık Ltd.
• Baymap Mühendislik Ltd. alt firmalarını barındırır.

Körfez Grup, anlayışı gereği tüm projelerinde; zamanı ve bütçeyi doğru kullanmaya özen gösterirken, efektif ve profesyonel çözümler üretmeyi, insan – çevre duyarlılığını korumayı ve kalite standartlarından taviz vermemeyi ilke edinmiştir. Etkinlik alanlarında, ulusal ve uluslararası birçok projelerde yer almasının ve tercih edilmesinin esas nedenleri bunlardır.

Haritacılık ve Mühendislik’te kendi bilgi birikimini oluşturan, sektörünün öncü firmalarındandır. Kendisine ait fotogrametrik ekipman donanımlı uçakları ile fotogrametri, ulusal ve uluslararası ölçekte harita uygulamaları yapmaktadır. Uzmanlık alanları arasına zaman içinde yapı, yol, jeofizik, toplulaştırma dallarını da ekleyen Körfez, kapsamlı bir mühendislik firmasıdır.

İnşaat, üstlendiği çok sayıdaki; bina, konut, iş merkezi, otel, hastane, içme suyu-kanalizasyon gibi altyapı projeleri ile grubun lokomotif iş kolu haline gelmiştir. Teknik kapasite, teknolojik uzmanlık, makine parkuru, kırma tesisleri bu alandaki gücünü ve başarısını ortaya koymaktadır.